![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhVyutgnfGSeYl6L3B-OTpvguOpeC_KuXD_V2dYV192-Kz6Wi6sKhmqw2a2OBsBfRAV4Oxwj068fVx8h8zW-8mQvA77q7vGm_rcWbZMcmRppyWGyXv6YfiTt88glp91m2mhngO2B8kx672W/s320/FullSizeRender.jpg)
Ο Ελληνικός Πολιτιστικός Όμιλος Κυπρίων με μεγάλη χαρά και συγκίνηση αποδέχθηκε βραβείο από τον Λογοτεχνικό όμιλο "Ζαλώνη Ξάστερον" για το βιβλίο του "Κυπριακή Φιλολογική Πρωτοχρονιά 2015". Η εκδήλωση απονομής πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17/04/2016 στο πνευματικό κέντρο του Δημαρχείου Ιλίου (Αθήνα), ενώ η απονομή του βραβείου για το συγκεκριμένο βιβλίο πραγματοποιήθηκε από την Πρόεδρο του Λογοτεχνικού Ομίλου, κ. Παναγιώτα Ζαλώνη. Το βραβείο παρέλαβε ο Πρόεδρος του ΕΠΟΚ, Ιστορικός - Συγγραφέας Ηρακλής Ζαχαρίαδης, ο οποίος κι ευχαρίστησε θερμά για την τιμή εκ μέρους όλων των συνεργατών - λογοτεχνών που συνεισέφεραν με τα έργα τους στη δημιουργία της "Κυπριακής Φιλολογικής Πρωτοχρονιάς 2015". Ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωση.